Gerilim Giderme Tavlaması

Çelik parçaların imalatı esnasında oluşan çeşitli gerilimleri azaltmak amaçlı ferritik fazda yapılan bir işlem olup uygulama dereceleri 450-650°C arasındadır. Kaynak , dövme , soğuk şekillendirme , yoğun talaş kaldırılmış parçalarda oluşan gerilimler homojen ışıtıma ve homojen soğutma ile minimuma indirilir.

Sertleştirme işlemine tabi tutulacak parçalarda nihai ölçülere gelmeden yapılan gerilim giderme tavlaması , sertleştirme operasyonunda oluşacak deformasyonları ve çatlama risklerini minimuma indirir. Kaynak yapılmış , döküm ile üretilmiş parçalar için gerilim giderme operasyonu ölçüsel stabilite açısından önemli adımdır.

Kalite Kontrol Standartlarımız

MARMARA - Isıl İşlem Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Firması, konusunda gelişmiş dünya ülkeleri ile aynı seviyede Kaliteli hizmet gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyelere taşımaya devam etmek amacıyla 2004 yılında Kıraç sanayi bölgesinde 2000 m2 kapalı alanı mevcut fabrika inşaatına ve makine yatırımlarına başlamıştır. 2005 yılı itibari ile fabrika ticari faaliyetine başlamıştır.

ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Standardı ile CQI-9 Special Process : Heat Treat System Assessment standardına göre Isıl İşlemler yapılmaktadır.

Gelişmiş ısıl işlem teknolojisi ve müşteri odaklı üretim vizyonu ile hizmet etmekteyiz.
Firmamızda IPSEN marka Kamaralı tip TQ ve RTQ Atmosfer Kontrollü Fırınlar kullanılmaktadır