İndiksiyon
Çelik parçaların , bir bobinden geçen elektrik akımının oluşturduğu manyetik alan sayesinde ısıtılıp tavlandığı ve su ile ani soğutulduğu yüzeysel sertleştirme prosesidir. Parçaların yüzeysel olarak ani ısıtılıp ani soğutulması zaman , maliyet gibi avantajları beraberinde getirmektedir. İndiksiyonda elde edilen sert yüzey -  yumuşak çekirdek oluşumu çeşitli kullanım koşullarında tokluk açısından istenilen bir durumdur. 
 
Firmamızda bulunan Yüksek Frekans ve Orta Frekans İndiksiyonlarda ilerleme hızı , güç , pozisyonlama , zaman gibi parametreler   CNC (Computer Numerical Control) kontrollü olup tekrarlanabilmektedir. 
 
İndiksiyon Tezgahlarımızda
- Ø :140 mm
- L  : 2200 mm’ye kadar sertleştirme kapasitemiz mevcuttur.
 

 

Kalite Kontrol Standartlarımız

MARMARA - Isıl İşlem Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Firması, konusunda gelişmiş dünya ülkeleri ile aynı seviyede Kaliteli hizmet gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyelere taşımaya devam etmek amacıyla 2004 yılında Kıraç sanayi bölgesinde 2000 m2 kapalı alanı mevcut fabrika inşaatına ve makine yatırımlarına başlamıştır. 2005 yılı itibari ile fabrika ticari faaliyetine başlamıştır.

ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Standardı ile CQI-9 Special Process : Heat Treat System Assessment standardına göre Isıl İşlemler yapılmaktadır.

Gelişmiş ısıl işlem teknolojisi ve müşteri odaklı üretim vizyonu ile hizmet etmekteyiz.
Firmamızda IPSEN marka Kamaralı tip TQ ve RTQ Atmosfer Kontrollü Fırınlar kullanılmaktadır