Karbonitrasyon

Düşük karbonlu çeliklerin  karbonca ve amonyakça zengin bir ortamda yüzey bölgelerinin difüzyon yoluyla karbon ve azot atomları ile zenginleştirilmesi ve su verme ile sertleştirilmesi prosesidir.

Sementasyon ve nitrasyonun bir kombinasyonu olup daha sığ sertlik derinliği tabakalarında yüksek yüzey sertlikleri ve düşük çekirdek mukavemetleri istenen durumlarda tercih edilir. 800-900°C sıcaklıklarda östenitik sahada gerçekleşen difüzyon ve su verme işlemi sonrası oluşan karmaşık kırılgan tabakanın gerginliği temperleme ile giderilir. 

Kalite Kontrol Standartlarımız

MARMARA - Isıl İşlem Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Firması, konusunda gelişmiş dünya ülkeleri ile aynı seviyede Kaliteli hizmet gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyelere taşımaya devam etmek amacıyla 2004 yılında Kıraç sanayi bölgesinde 2000 m2 kapalı alanı mevcut fabrika inşaatına ve makine yatırımlarına başlamıştır. 2005 yılı itibari ile fabrika ticari faaliyetine başlamıştır.

ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Standardı ile CQI-9 Special Process : Heat Treat System Assessment standardına göre Isıl İşlemler yapılmaktadır.

Gelişmiş ısıl işlem teknolojisi ve müşteri odaklı üretim vizyonu ile hizmet etmekteyiz.
Firmamızda IPSEN marka Kamaralı tip TQ ve RTQ Atmosfer Kontrollü Fırınlar kullanılmaktadır