Vakum Teknolojisi
Çelik parçaların inert bir gaz ortamında ve vakum altında  ısıtıldığı , tavlandığı ve soğutulduğu fırınlardır. Azot gibi inert bir gaz ile konveksiyonel yada vakum altında ısıtma ile nötr bir atmosfer ve homojen bir ısı dağılımı sağlanır. Soğutma ortamının gaz (N₂) oluşu , parçaların deformasyonunu minimuma indirirken soğutma yönünün değiştirilebilir oluşu daha homojen bir soğutma ortamı oluşmasını sağlar.
 
Kesintili soğutma seçeneği ile martemperleme gibi izotermal soğutma imkanı doğar. Sıcaklık , zaman , vakum ve basınç parametreleri , Vakum Fırınlarında bilgisayar kontrollü bir mikroişlemci tarafından yönetilmektedir.
 
Firmamızda IVA marka retort tip RH…RVe/g Vakum Fırınları kullanılmaktadır. Proses şartları Demig – Prozessautomatisierung  mikroişlemcisi ile yönetilmekte ve tekrarlanabilmektedir. Prosys/2  sistemi ile bütün proses parametreleri 7/24 izlenebilmektedir ve dökümante edilebilmektedir. 
 
Vakum Fırınlarında 
- 600 x 900 x 600 mm
- 600 Kg ‘a kadar yükleme kapasitemiz mevcuttur.
 
Kalite Kontrol Standartlarımız

MARMARA - Isıl İşlem Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Firması, konusunda gelişmiş dünya ülkeleri ile aynı seviyede Kaliteli hizmet gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyelere taşımaya devam etmek amacıyla 2004 yılında Kıraç sanayi bölgesinde 2000 m2 kapalı alanı mevcut fabrika inşaatına ve makine yatırımlarına başlamıştır. 2005 yılı itibari ile fabrika ticari faaliyetine başlamıştır.

ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Standardı ile CQI-9 Special Process : Heat Treat System Assessment standardına göre Isıl İşlemler yapılmaktadır.

Gelişmiş ısıl işlem teknolojisi ve müşteri odaklı üretim vizyonu ile hizmet etmekteyiz.
Firmamızda IPSEN marka Kamaralı tip TQ ve RTQ Atmosfer Kontrollü Fırınlar kullanılmaktadır