Sementasyon

Düşük karbonlu çeliklerin  karbonca zengin bir ortamda yüzey bölgelerinin difüzyon yoluyla karbonca zenginleştirilmesi ve su verme ile sertleştirilmesi prosesidir. %0,10-0,25 oranında karbon içeren alaşımlı ve alaşımsız çeliklere uygulanır. 850-930°C sıcaklıklarda östenitik fazda yapılan bir işlem olup Sıcaklık – Zaman - % Karbon potansiyeli parametreleri ile istenilen sertlik derinlikleri elde edilir.

Sementasyon sonrası yeterli çekirdek mukavemeti ve yüksek sertlikteki kabuk ile aşınma dayanımı ve yorulma direnci yüksek durumlar elde etmek mümkün olur.

Kalite Kontrol Standartlarımız

MARMARA - Isıl İşlem Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Firması, konusunda gelişmiş dünya ülkeleri ile aynı seviyede Kaliteli hizmet gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyelere taşımaya devam etmek amacıyla 2004 yılında Kıraç sanayi bölgesinde 2000 m2 kapalı alanı mevcut fabrika inşaatına ve makine yatırımlarına başlamıştır. 2005 yılı itibari ile fabrika ticari faaliyetine başlamıştır.

ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Standardı ile CQI-9 Special Process : Heat Treat System Assessment standardına göre Isıl İşlemler yapılmaktadır.

Gelişmiş ısıl işlem teknolojisi ve müşteri odaklı üretim vizyonu ile hizmet etmekteyiz.
Firmamızda IPSEN marka Kamaralı tip TQ ve RTQ Atmosfer Kontrollü Fırınlar kullanılmaktadır