Tuz Banyoları
Çelik parçaların Östenitik (ɣ) faz sıcaklıklarına kadar nötr bir ergiyik tuz ortamında ısıtılabildiği sıvı ortamlardır. Isıtma ve tavlama safhalarında kullanılan tuzlar ile nötr ve karbonca zengin banyo elde etmek mümkündür.
 
Tuz banyolarının pratik ve hızlı oluşunun yanında soğutma ortamlarının da AS , GS , Su , Yağ gibi çok çeşitli oluşu , eski olmasına rağmen halen vazgeçilmez kılmaktadır. bundan dolayı çok çeşitli gruplarda birçok çelik sınıfına nispeten düşük adetli işlerde alternatif hizmet olarak varlığını sürdürmektedir.
 
Tuz Banyolarımızda
- Ø :800 mm
- L  : 800 mm’ye kadar sertleştirme imkanımız mevcuttur.
 
Kalite Kontrol Standartlarımız

MARMARA - Isıl İşlem Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Firması, konusunda gelişmiş dünya ülkeleri ile aynı seviyede Kaliteli hizmet gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyelere taşımaya devam etmek amacıyla 2004 yılında Kıraç sanayi bölgesinde 2000 m2 kapalı alanı mevcut fabrika inşaatına ve makine yatırımlarına başlamıştır. 2005 yılı itibari ile fabrika ticari faaliyetine başlamıştır.

ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Standardı ile CQI-9 Special Process : Heat Treat System Assessment standardına göre Isıl İşlemler yapılmaktadır.

Gelişmiş ısıl işlem teknolojisi ve müşteri odaklı üretim vizyonu ile hizmet etmekteyiz.
Firmamızda IPSEN marka Kamaralı tip TQ ve RTQ Atmosfer Kontrollü Fırınlar kullanılmaktadır